Batérie pre nové Toyoty Highlander - Exide

E-news

Batérie pre nové Toyoty Highlander

Milton, Georgia, - 18. novembra, 2009
Exide Technologies (NASDAQ: XIDE, www.exide.com), globálny líder v riešeniach uchovávania elektrickej energie, oznámil ďalšiu novú dodávateľskú zmluvu s Toyota Motor Engineering & Manufacturing North America (TEMA). Spoločnosť začala dodávať olovo-kyselinové batérie pre Toyotu Highlander, CUV (crossover uility vehicle) strednej triedy. Výroba Highlandera, dvanásteho modelu postaveného v severnej Amerike začala v októbri, v prevádzke spoločnosti v Princetone, Indiana.

Podľa ustanovení zmluvy, dodáva Exide TEMA 105 tis. kusov batérií triedy 24 ročne, pre amerického výrobcu motorových vozidiel. Batérie sú vyrábané v závode Exide v Bristole, Tennessee, a dodávané priamo závodu Toyoty v Indiane.

„Dlhotrvajúce partnerstvo s Toyotou odráža schopnosť našej spoločnosti neustále poskytovať vyšší stupeň služieb a kvality výrobkov,“ povedal Bruce Cole, prezident divízie americkej štartovacích batérií, Exide Technologies. „Veríme, že táto nová zmluva dokazuje, že Exide spĺňa dnešné, náročné štandardy svetových výrobcov vozidiel.“

Exide dodáva batérie Toyote tiež pre v severnej Amerike vyrábané vozidlá Avalon, Camry, Corolla a Matrix, crossover sedan Venza a SUV Sequoia a Tundra. Nová dodávateľská zmluva je pokračovaním úspešných vzťahov medzi Exide Technologies a Toyota, ktoré začali v r. 1988.
055/2383534-5, fax 055/2383 536
design © B.Jelenčík     websolution © micarp 2011
EXIDE Slovakia, s.r.o., Jiskrova 4, SK 040 01 Košice, exide@exide.sk