Zväčšenie kapacity v Tudor India - Exide

E-news

Zväčšenie kapacity v Tudor India

Alpharetta, Georgia
Exide Technologies (NASDAQ: XIDE, www.exide.com), globálny líder v riešeniach uchovávania elektrickej energie dnes zverejnil plány na zväčšenie kapacity v jeho výrobnej prevádzke v Gujarate (Ahmedabad), India. Spoločnosť investuje do inovácie výrobných zariadení, rozšírenia liniek a infraštruktúry v jej prevádzke Tudor India Ltd. (TIL), s cieľom zvýšiť prevádzkovú kapacitu z 600 tis. na 1 mil. kusov batérií ročne.

Veľmi dobre známy výrobou olovo-kyselinových batérií značky Prestolite® pre auto a priemyselné aplikácie, je TIL indickou časťou Chlorid Motive Power Batteries UK, ktorá je plne vlastnená spoločnosťou Exide Technologies so sídlom v Alpharetta, Georgia, USA.

Len nedávno, v hospodárskom roku 2007, TIL zvýšila svoju kapacitu, z čoho resultoval rast vo finančnej výkonnosti spoločnosti. Za polrok, ktorý sa skončil k 30. Septembru 2007, TIL zaregistrovala 44% zvýšenie čistého predaja na 15 mil. USD v porovnaní s rovnakým obdobím uplynuného roka. Očakáva sa, že najnovšie plánované zväčšenie kapacity bude kompletné v mesiaci jún 2008, čo umožní prevádzke výrobu najmodernejších produktov, s obsahom elektrolytu, pre potreby dodávok do prvovýroby a zákazníkov na trhu náhradnej spotreby v regióne.

055/2383534-5, fax 055/2383 536
design © B.Jelenčík     websolution © micarp 2011
EXIDE Slovakia, s.r.o., Jiskrova 4, SK 040 01 Košice, exide@exide.sk